Молитва родителей о детях, находящихся в воинской службе

Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, молитв ради Пречистая Твоея Матере услыши мя, недостойную рабу Твою (имя). Господи, в милостивной власти Твоей чадо мое (имя) есть, помилуй и спаси его имене Твоего ради. Господи, прости ему вся согрешения вольная и невольная, яже сотвори пред Тобою. Господи, настави его на истинный путь заповедей Твоих, и просвети ему разум светом Христовым во спасение души и во исцеление тела. Господи, благослови его служение воинское на суше, на воздусе и в мори, в пути и на всяком месте владычества Твоего. Господи, сохрани его силою Честнаго и Животворящаго Креста Твоего под кровом Твоим святым от летящия стрелы, меча, огня, от смертоносныя раны, от потопления воднаго и напрасныя смерти. Господи, огради его от всяких враг видимых и невидимых, от всякия беды, зол и напастей, предания и пленения. Господи, исцели его от всякия болезни и раны, от всякия скверны и ослаби его скорби душевныя. Господи, даруй ему благодать Духа Твоего Святаго на многая лета, здравие и целомудрие, еже жити во всяком благочестии и любви, в мире и единодушии с близ сущими, начальствующими, с ближними и дальними. Господи, умножи и укрепи силы душевныя и телесныя, просвети его разум, здрава и благополучна возврати его в дом родительский. Всеблагий Господи, даруй мне, недостойной и грешной рабе Твоей (имя), благословения быти достойною в настоящее время утра, дня и нощи, яко Царствие Твое вечно, всесильно и могущественно. Аминь.